Veerboot naar Picton, Nelson & Abel Tasman NP
Door: Gert
Blijf op de hoogte en volg Gert & Jacqueline
15 Februari 2020 | Nieuw Zeeland, Nelson
Vandaag vroeg opstaan om 5u45. Ontbijt: TimTam; bekend koekje met chocolade in verschillende smaken uit Zuid-Afrika en Australië. Terug naar het vrije kamp binnen de stadsgrenzen om het afvalwater en de toiletcontainers te dumpen. Vanaf 8 uur kunnen we aan boord gaan van de veerboot; we gingen als laatste binnen wat een voordeel was omdat we dan op het laagste niveau zitten; last in first out bij Picton, de landingszone op het zuidelijke eiland. Op weg naar buitengaats kwamen we langs onze overnachtingplek die we met een verrekijker konden zien. Na een uur gingen we de Sounds (Canada: Inlets; Norwegian: Fjord) binnen. Prachtige natuur en machtige rotsen. Deze Sounds zijn veel breder dan de inhammen bij het binnenkomen van Vancouver Island. Bij VI raken de scheepswanden bijna de rotsen en is een ervaren zeeman nodig om veilig te manoeuvreren. Na het verlaten van de veerboot gingen we naar Blenheim en Nelson. Blenheim is een regionale stad met veel winkelstraten, verder weinig aantrekkelijk. Omdat het zaterdag is sluiten winkels vroeg – het lijkt Duitsland wel. We waren net op tijd voor een eenvoudige lunch, na ons ging de toonbank dicht. Voordat we Blenheim verlieten inkopen gedaan bij de supermarkt en getankt. Onze volgende stop wordt Nelson, bijna 3 uur rijden. Nabij Nelson aan de oevers van Cook Strait - met vrij uitzicht - brachten we de nacht door. Terug in NL zagen we bij ‘Floortje naar het einde van de wereld’ zat zij ook de weg tussen Blenheim en Nelson volgden maar zij overnachtte nabij Pelorus Bridge over de Pelorus River. De volgende dag slaap we uit en dan naar de DOC Tōtaranui Campground naast het heldere water en het gouden zand van het Tōtaranui-strand aan de noordkant van het Abel Tasman National Park. Er is ons verteld dat het landschap langs de SH60 schitterend is. Helaas hebben we niet zoveel gezien door lage bewolking en motregen. Het grootste deel van de SH60 is een bochtige weg aanvankelijk door de bergen maar later door cultuurland. De laatste 13 km naar het kamp is een onverharde, bochtige weg. 133 km van Nelson; bijna vier uur rijden met de rustpauzes meegerekend. Maar de uitzichten in het NP zijn geweldig – dat dan weer wel.